Veckoauktion den 26 april 2004

  • Order by

  • 3627 Matta
    orientalisk, Afshar, semi-antik, 170x110
    Sold: SEK 850

    Sold den 26 april 2004
  • 3522 Matta
    orientalisk, Beluch, 98x192
    Sold: SEK 1000

    Sold den 26 april 2004
  • 3370 Matta
    orientalisk, Beluch, Semi-Antik, 100x182, (Slitage)
    Sold: SEK 750

    Sold den 26 april 2004
  • 3367 Matta
    orientalisk, Old Sarab, 96x172, (Slitage)
    Sold: SEK 150

    Sold den 26 april 2004
  • 3256 Matta
    orientalisk, Old Shiraz, 180x268
    Sold: SEK 1100

    Sold den 26 april 2004
  • 3012 Matta
    orientalisk, Pakistan, 122x188, (slitage)
    Sold: SEK 400

    Sold den 26 april 2004
  • 3205 VASE
    Rörstrand, G Nylund, "chamotte", H.13
    Sold: SEK 350

    Sold den 26 april 2004
  • 3271 VASE
    Rörstrand, G Nylund, H.22
    Sold: SEK 650

    Sold den 26 april 2004
  • 2017 VASE
    Rörstrand, sign. Bertil Vallien, H12
    Sold: SEK 250

    Sold den 26 april 2004
  • 3131 Vaser
    1 par, Mässing, Ystad Metall, C E Borgström,
    Sold: SEK 350

    Sold den 26 april 2004
  • 2022 Vaser
    2 st. Sandviksglas, design. E. Hald
    Sold: SEK 350

    Sold den 26 april 2004
  • 3590 Vaser
    2 st.Rörstrand, Gunnar Nylund
    Sold: SEK 850

    Sold den 26 april 2004